12.1 C
Akmenė

Kovo 19 d. rinkėjai gali balsuoti tik savo savivaldybėje esančiose rinkimų apylinkėse

Ar jau skaitėte?

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad pakartotinio balsavimo metu balsuoti už savivaldybių merus rinkėjai gali tik savivaldybės, kur jie yra deklaravę gyvenamąją vietą, ribose.

- Reklama -

Rinkėjai, kurie turi keletą nekilnojamojo turto objektų skirtingose savivaldybėse, rinkimuose gali balsuoti tik už savo deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės kandidatus – taip, kaip balsavo I rinkimų ture.

Pavyzdžiui, jeigu rinkėjas turi būstą Vilniaus rajone, o gyvenamąją vietą yra deklaravęs Vilniaus mieste, jis balsuos rinkdamas Vilniaus miesto savivaldybės merą.

Teisę balsuoti renkant savivaldą turi tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai, savo gyvenamąją vietą konkrečioje savivaldybėje deklaravę ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų.

2023 m. sausio 4 d. buvo diena, kai iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų buvo likę 60 dienų. Todėl rinkėjai, kurie I rinkimų ture balsavo savo deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybėje, II rinkimų turo metu, gali balsuoti tik ten pat (jeigu toje savivaldybėje rengiamas pakartotinis balsavimas).

Tokiu atveju, jei savivaldybėje rinkimai jau yra įvykę ir pakartotinis balsavimas nerengiamas, tos savivaldybės rinkėjai balsuoti kitoje savivaldybėje negali.

- Reklama -

Savo savivaldybės rinkimų apylinkių sąrašą galima rasti ČIA. Paspaudus ant savivaldybės pavadinimo, atsidarys tos savivaldybės rinkimų apylinkių sąrašas.

Sužinoti, kurioje rinkimų apylinkėje balsuoti galima taip pat paskambinus trumpuoju informacijos apie rinkimus teikimo telefono numeriu 1855.

Pakartotinis savivaldybių tarybų ir merų rinkimų balsavimas vyks 2023 m. kovo 19 dieną. 34 Lietuvos savivaldybių rinkėjai balsuos iš dviejų kandidatų rinkdami savo savivaldybės merą.

Indrė Ramanavičienė
Patarėja (atstovė spaudai)
Mokymų ir komunikacijos skyrius

TOP naujienos

Duonai – garbingiausia Kūčių stalo vieta: etnografė dalijasi duonos valgymo papročiais

Duona – vienas svarbiausių produktų daugelio kasdienybėje. Nors šiandien duona taip pat yra vertinama, anuomet senovės lietuviai laikėsi ir ypatingų su duona susijusių papročių....

Minime česnakų dieną: kokios jų paruošimo gudrybės slypi socialiniuose tinkluose

Lietuvių liaudies patarlė byloja, kad česnakas išgydo devynias negalias. Ir nors jo naudą – imuniteto stiprinimą, cholesterolio mažinimą ar kraujo spaudimą – jau seniai...

Abiturientams – galimybė nemokamai pasirengti valstybiniam anglų kalbos egzaminui

Dėl paskelbto karantino, šiemet abiturientai, kaip niekada jaučia stresą ir nežinomybę, dėl to, jog valstybiniams brandos egzaminams tenka ruoštis nuotoliniu būdu. Mykolo Romerio universiteto...

Horoskopas kovo 6 dienai

AVINASPanašu, kad patekote į užburtą ratą. Liaukitės pagaliau sukęs galvą dėl darbo reikalų. Po atostogų jūsų laukia išties pašėlusios dienos. Turite jas pasitikti gerai...

Pietūs 4 asmenų šeimai už 6 Eur – misija įmanoma: dietistė I. Trusovė dalijasi...

Šeimai pagaminti ne tik sočius, skanius, bet ir pigius pietus kartais gali būti iššūkis. Tačiau dietistė bei nuomonės formuotoja Indrė Trusovė sako, kad atsakingai planuojant, gerai apgalvojant ir skaičiuojant – jis tikrai įveikiamas. Pasak...

Mažakraujystė – pavasario palydovė. Ką svarbu apie ją žinoti?

Dienos eina ilgyn, saulės vis daugiau, tačiau jėgų – mažiau, o nuotaika prastėja. Gali būti, kad šie požymiai liudija mažakraujystę. Vilniaus miesto šeimos gydytoja Edita Svikščiūtė pataria, kaip išvengti šios ligos, ją atpažinti ir...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS