7.6 C
Akmenė

Įdomu: 6 išmaniojo telefono supergalios, apie kurias nežinojote

Ar jau skaitėte?

Mobilusis telefonas ir jo funkcijos kuriu gal būt nežinojote. Nuotrauka Steve Buissinne iš Pixabay.

Telefonu naudojatės tik naršymui, fotografavimui ir skambučiams? Technologijų ekspertai teigia, kad jis gali daug daugiau: už jus perskaityti tekstus, išsiųsti SMS žinutę, iškviesti pagalbą arba net tapti padidinamuoju stiklu.

- Reklama -

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato ir paaiškina, kaip aktyvuoti 6 rečiau žinomas, tačiau tiek „Android“, tiek „iOS“ telefonuose slypinčias supergalias.

1. Vairuojate? Telefonas atsakys į žinutes už jus

Telefono naudojimas vairuojant yra viena dažniausių nelaimių keliuose priežasčių. Šiuolaikiniai išmanieji geba atpažinti, kada esate už vairo, ir gali automatiškai atsakyti į visas tuo metu gaunamas žinutes. Įjungus šią funkciją, kiekvienas, parašęs jums vairuojant, gaus atsakymą, kad šiuo metu esate užsiėmęs ir susisieksite vėliau.

Kaip aktyvuoti?

„iOS“ telefono nustatymuose pasirinkite „Do Not Disturb” (liet. Netrukdyti) ir aktyvuokite mygtuką „Do not disturb while driving“ (liet. Netrukdyti vairuojant).

- Reklama -

„Android“ išmaniojo nustatymuose pasirinkite skiltį „Sound“ (liet. Garsas), o joje – „Do Not Disturb“ (liet. Netrukdyti). Tuomet spauskite: „Turn on automatically“ (liet. Įjungti automatiškai), „Add rule“ (liet. Pridėti taisyklę) ir „Driving“ (liet. Vairavimas).

2. Kalbantis ir skaitantis ekranas

Išmanusis už jus gali ne tik išsiųsti žinutes, bet ir skaityti. Pavyzdžiui: SMS žinutes, elektroninį laišką ar pasirinktą straipsnį. Šia funkcija itin patogu naudotis vairuojant arba tuomet, kai akims reikia poilsio. Beje, telefonas pagal jus gali pritaikyti ir skaitymo tempą – jį galima sulėtinti arba pagreitinti.

Kaip aktyvuoti?

„iOS“ telefono nustatymuose pasirinkite skiltį „General“ (liet. Bendrieji), tuomet spauskite: „Accessibility“ (liet. Prieiga), „Speech“ (liet. Kalba) ir „Speak Screen“ (liet. Ekrano įgarsinimas). Kai funkciją aktyvuosite, atsidarykite bet kokį tekstą, dviem pištais perbraukite ekraną nuo viršaus iki apačios ir telefonas pradės skaityti.

„Android“ išmaniojo nustatymuose pasirinkite skiltį „Accessibility“ (liet. Prieiga) ir spauskite mygtuką „Select to Speak“ (liet. Teksto įgarsinimas). Po to, ekrane atsiras žmogaus figūrą vaizduojanti ikonėlė – kai ją paspausite, telefonas pradės skaityti.

3. Akių apsauga

Pastebėjote, jog po ilgesnio naršymo jūsų akys pavargsta? Tuomet pasirinkite jas mažiau varginantį telefono ekrano apšvietimą. Tai padaryti galima išmaniajame įjungus specialų šiltų, gintarinių atspalvių filtrą. Šią funkciją verta naudoti ir vakare, kai nenorite, kad ryški ekrano šviesa pažadintų miegančius šalia.

Kaip aktyvuoti?

„iOS“ telefono nustatymuose pasirinkite skiltį „Display & Brightness“ (liet. Ekranas ir šviesa), o joje spauskite mygtuką „Night Shift“ (liet. Naktinis režimas).

„Android“ išmaniojo nustatymuose spauskite mygtuką „Display“ (liet. Ekranas), o tuomet – „Night Light“ (liet. Naktinė šviesa).

4. Vietoje adreso – SMS žinutė

Norite greitai pranešti artimiesiems, kur esate, tačiau nežinote tikslaus adreso? Ne bėda, jūsų išmanusis viską padarys už jus – užfiksuos ir išsiųs vietos koordinates, tiksliai pažymėtas žemėlapyje. Tam net nereikės įsirašyti jokios naujos programėlės, ši patogi funkcija jau yra jūsų telefone.

Kaip aktyvuoti?

„iOS“ telefone atidarykite pasirinktam adresatui skirtos SMS žinutės langą ir spustelėkite apvalią informacijos ikonėlę. Tuomet pasirinkite skiltį „Send My Current Location“ (liet. Siųsti mano dabartinę buvimo vietą).

„Android“ išmaniajame atidarykite programėlę „Google Maps“, paspauskite ikonėlę, nurodančią dabartinę buvimo vietą, ir palaikykite, kol ekrane iššoks jūsų kontaktų lentelė. Tada pasirinkite su kuriuo adresatu iš sąrašo norėtumėte pasidalinti savo buvimo vieta ir spauskite „Share“ (liet. Dalintis).

5. Prireikė padidinamojo stiklo? Rasite jį telefone

Jei norite įskaityti smulkų šriftą ar atidžiau įsižiūrėti į nuotrauką, savo telefono kamerą galite nesunkiai paversti padidinamuoju stiklu. Beje, ši funkcija reguliuojama – pagal poreikį galėsite ne tik priartinti, bet ir nutolinti ekrane matomą vaizdą.

Kaip aktyvuoti?

„iOS“ telefono nustatymuose pasirinkite skiltį „General“ (liet. Bendrieji), tuomet spauskite „Accessibility“ (liet. Prieiga) ir pasirinkite „Magnifier“ (liet. Didinimas). Norėdami aktyvuoti funkciją, tris kartus paspauskite pagrindinį „Home“ (senesniuose modeliuose) arba „Side“ (naujuose modeliuose) mygtuką.

„Android“ išmaniojo nustatymuose pasirinkite „Accessibility“ (liet. Prieiga) ir spauskite mygtuką „Magnification“ (liet. Didinimas). Tuomet atidarykite kamerą ir tris kartus spustelėkite ekraną.

6. SOS signalas – akimirksniu

Šiuolaikiniai išmanieji gali padėti ir nelaimės atveju. Naujausiuose „Iphone“ modeliuose galima nustatyti, kad telefonas automatiškai paskambintų pagalbos tarnyboms paspaudus šoninį arba vieną iš garso mygtukų. Be to, skambučiui pasibaigus, įrenginys iš anksto nurodytiems kontaktams išsiųs tikslios jūsų buvimo vietos koordinates. „Android“ telefonai turi panašią funkciją – jie neskambina tarnyboms, bet tris kartus paspaudus įjungimo mygtuką, automatiškai išsiunčia SOS žinutes jūsų pasirinktiems kontaktams.

Kaip aktyvuoti?

„iOS“ telefono nustatymuose pasirinkite skiltį „Emergency SOS“ (liet. SOS signalas nelaimės atveju). Čia pat galėsite nurodyti ir artimųjų kontaktus, kurie turėtų gauti jūsų buvimo vietos nuorodą nelaimės atveju.

„Android“ išmaniojo nustatymuose pasirinkite skiltį „Advanced features“ (liet. Išplėstinės funkcijos) ir spauskite mygtuką „Send SOS messages“ (liet. Siųsti SOS žinutes). Tuomet beliks suvesti pasirinktų adresatų kontaktus.

Andrius Baranauskas
„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims

RegionoVerslas.lt – https://www.facebook.com/regionoverslas/

TOP naujienos

Kaip apskaičiuojama senatvės pensija: teisininkai atskleidžia, ką reikia žinoti

Daugeliui gyventojų, tarp jų ir jau gaunančių pensiją senjorų, neretai kyla klausimų – kaip apskaičiuojama senatvės pensija, į kokius rodiklius yra atsižvelgiama ir ar...

Maisto tendencijos – ką ir kaip valgysime 2021-aisiais?

Maisto kultūra ir valgymo įpročiai bei požiūris į maistą neišvengiamai kinta kartu su pasauline situacija. Jiems įtaką daro ne tik pandemija ir karantinas, bet...

Kodėl į Lietuva grįžta žmonės?

Pirmą kartą nuo Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje stebima migracijos teigiamo balanso tendencija – jau trejus metus iš eilės Lietuvos piliečių grįžta daugiau, nei išvyksta. Valstybės...

Atvėsus orams dažnai sergate? Kalta gali būti ir išbalansuota žarnyno mikrobiota

Norintys išvengti virusų, žino, kaip svarbu stiprinti imunitetą ir laikytis tinkamos rankų higienos, tačiau žarnyno mikrobiotos svarba – prisimenama gana retai. Kaip paaiškina „Camelia“...

Susirgus geriate sultinį? Dietologė įvardijo, kam jo vartoti nerekomenduojama

Sultinys įprastai gaminamas vandenyje verdant kaulus, mėsą ar daržoves. Jis gali būti valgomas vienas, tačiau dažnai yra pilamas į troškinius ar padažus. Sultinys ne tik sušildo ar pamaitina, bet ir suteikia reikalingų maistinių medžiagų,...

Norėsi važiuoti su paspirtuku, privalėsi pirkti draudimą

Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtam transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymo (TPVCAPDĮ) pakeitimo projektui, kuriuo siekiama didinti eismo įvykiuose nukentėjusių trečiųjų asmenų apsaugą, užtikrinti sklandesnį nuostolių atlyginimą ir pritaikyti TPVCAPDĮ nuostatas prie...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS