22.6 C
Akmenė

„Rimi“ įsigysite slyvų pigiau: štai, kokie netikėti jų panaudojimo būdai virtuvėje (receptas)

Ar jau skaitėte?

Geltonos, raudonos, žalios, violetinės, purpurinės ar juodos slyvos pasižymi maloniai kontrastuojančiu saldžiarūgščiu skoniu, jaučiamos šiek tiek pikantiškos natos. Atėjus šių vaisių sezonui, sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pasakoja apie jų naudą žmogaus organizmui: jose randama kalio, kalcio, magnio, nedaug vario ir cinko, taip pat visa eilė A, B, C grupės vitaminų ir kitų naudingųjų medžiagų. O prekybos tinklo „Rimi“ ryšių su visuomene atstovė Eglė Krasauskienė pažymi, kad iki rugpjūčio 26 d. „Rimi“ tamsiosios slyvos kainuoja ženkliai pigiau: 1 kg jų bus galima įsigyti su 50 proc. nuolaida, už 0,99 Eur, perkant su „Mano Rimi“ kortele.

- Reklama -

Rekomenduoja džiovintas slyvas vartoti saikingai

Kaip teigia „Rimi“ sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė, slyvų šeima yra labai plati, o pačios slyvos skiriasi dydžiu, spalva bei skoniu. Priklausomai nuo spalvos atsiranda papildomų naudingųjų medžiagų.

Žaliųjų citrinų ir džiovintų slyvų džemas.

„Slyvos yra labai maistingos ir naudingos sveikatai. Jose yra daug vitaminų ir mineralų, taip pat skaidulų ir antioksidantų, kurie gali padėti sumažinti kai kurių lėtinių ligų riziką. Slyvas galima valgyti šviežias arba džiovintas. Šiuose kaulavaisiuose randama kalio, kalcio, magnio, nedaug vario ir cinko, taip pat visa eilė A, B, C grupės vitaminų, folatų, karotinoidų ir fenolio junginių. Tiesa, lyginant su kitomis uogomis, slyvos yra šiek tiek kaloringesnės: 100 gramų jų yra apie 57 kalorijos, 14 gramų angliavandenių ir 2 gramai skaidulų“, – pasakoja dr. E. Gavelienė. 

Pastebima, jog dažnai bijoma valgyti slyvas dėl jų laisvinamojo poveikio. Tačiau dr. E. Gavelienė sako, jog pagrindinis laisvinamasis poveikis yra nuo džiovintų slyvų, nes jose yra tam tikros medžiagos – sorbitolio, taip pat daugiau (lyginant su nedžiovintomis slyvomis) tirpių ir netirpių skaidulų, kurios skatina žarnyno motoriką: „Džiovintas slyvas patariama vartoti tiems, kuriuos vargina vidurių užkietėjimas. Slyvų dienos norma neturėtų viršyti 7–8 vaisių per dieną.“

Pasak gydytojos dietologės, slyvas galima valgyti tiek vienas, tiek kartu su kitais vaisiais ar uogomis, iš jų plakti kokteilius ar spausti sultis. Slyvas galima maišyti ir į įvairias vasariškai gaivias salotas. Tiesa, dr. E. Gavelienė rekomenduoja į sveikatai palankią kasdieninę mitybą įtraukti ir kitas uogas bei vaisius, tik taip mityba bus visavertė.

Tinka net ir prie mėsos patiekalų

Pasak prekybos tinklo „Rimi“ ryšių su visuomene atstovės Eglės Krasauskienės, slyvos yra labai universalus, pigus vaisius, kurį mėgsta pirkėjai. Jas galima valgyti karštas arba šaltas, šviežias arba džiovintas. Slyvos puikiai naudojamos tiek saldiems, tiek pikantiškiems patiekalams gaminti.

- Reklama -

„Puikios būklės slyvos išlieka ne ilgiau kaip 3–4 dienas. Dėl šios priežasties patartina pirkti tik tokį kiekį, kuris bus iš karto vartojamas. Tačiau jei sode ar darže užderėjo daug slyvų, jas nuplaukite, nusausinkite, nulupkite ir išskobkite, o vėliau supjaustykite mažesniais gabalėliais, sudėkite ant padėklo vienu sluoksniu ir greitai užšaldykite. Tada perkelkite į sandarų indą ir vėliau naudokite uogienėms, įdarams ar padažams gaminti“, – pataria E. Krasauskienė.

Anot prekybos tinklo atstovės, tiek šviežios, tiek džiovintos slyvos – dar viena įdomi originalių patiekalų alternatyva, nes tinka prie žvėrienos, paukštienos ar kiaulienos patiekalų. Iš slyvų taip pat galima paruošti gardžius saldžiarūgščius padažus. Jos labai tinka konservams, kompotams, uogienėms, drebučiams, želė ar kepiniams, pavyzdžiui, pyragams gaminti.

Nepelnytai užmirštos

Prekybos tinklo „Rimi“ viešųjų ryšių vadovė sako, kad labiausiai slyvos perkamos vasaros mėnesiais, nors parduotuvėse jomis prekiaujama visus metus: „Europoje slyvų sezonas prasideda liepos pradžioje, o pats pardavimų pikas – rugpjūtis. Būtent tuo metu jų galima įsigyti pigiau. Slyvos mūsų parduotuvių lentynas pasiekia iš Ispanijos, Italijos, Moldovos, Makedonijos, Pietų Afrikos, Čilės bei kitų šalių.“

Specialistė rekomenduoja perkant slyvas rinktis kiek kietesnes, jei planuojate jas valgyti ne iš karto. Beje, jų skonis priklauso ne nuo kietumo, o nuo veislės. E. Krasauskienė pastebi, jog šio sezono pirkėjų mėgstamiausios yra „Lepotica“ veislės slyvos.

Ji taip pat primena, kad šią savaitę (iki rugpjūčio 26 d.) „Rimi“ tamsiosios slyvos kainuoja ženkliai pigiau : 1 kg jų bus galima įsigyti su 50 proc. nuolaida, už 0,99 Eur, perkant su „Mano Rimi“ kortele. „Be to, įsigyti slyvų ir kitų vaisių pigiau padės tikslus pirkinių krepšelio planavimas bei „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus bei  papildomas nuolaidas.“

„Rimi“ kviečia pasigaminti gardų žaliųjų citrinų ir džiovintų slyvų džemo. 

RECEPTAS

Žaliųjų citrinų ir džiovintų slyvų džemas

Džemui reikės:

  • 500 g slyvų;
  • 100 g džiovintų slyvų;
  • 3 vnt. žaliųjų citrinų;
  • 1 žiupsnelio grūstų juodųjų pipirų;
  • 150 ml vandens;
  • 0.5 šaukštelio maltos vanilės;
  • cukraus pagal poreikį.

Gaminimo eiga:

  1. Slyvas nuplaukite, nusausinkite, perpjaukite per pusę, pašalinkite kauliukus.
  2. Į puodą sudėkite slyvas, džiovintas slyvas ir kitus produktus, įpilkite truputį vandens, kad produktai nepriliptų prie puodo dugno.
  3. Slyvas virkite, kol visiškai suminkštės.
  4. Nukelkite nuo kaitros. Pasverkite slyvų tyrę. Atsverkite cukraus lygiai tiek, kiek turite tyrės.
  5. Nutarkuokite nuo citrinų žievelę ir išspauskite sultis.
  6. Supilkite slyvų tyrę, citrinų sultis, žieveles ir cukrų į puodą, kaitinkite ant mažos kaitros apie 30 minučių, kol džemas sutirštės.
  7. Paruoštą slyvų džemas supilkite į stiklainį.

Skanaus!

 

TOP naujienos

Dėl itin didelio kraujo poreikio Nacionalinis kraujo centras prašo visuomenės susitelkimo

Naujieji metai prasidėjo, daugelis po švenčių grįžo į darbus pailsėję, laimingesni, tačiau ne visiems naujieji atnešė gerų žinių – Nacionalinio kraujo centro (NKC) atstovai...

Kaip apsaugoti dviratį ar paspirtuką palikta laiptinėje?

Atšilus orams į gatves išriedėjo dviračių ir paspirtukų entuziastai. Saugos specialistai pastebi, kad kuo daugiau mieste šių transporto priemonių, tuo intensyviau pluša ir vagišiai,...

„Sodra“ skambina senjorams – ne dėl pensijos, o dėl skiepų

„Sodra“ prisijungė prie Vyriausybės iniciatyvos, raginančios skiepytis vyresnio amžiaus gyventojus. „Sodros“ informacinis centras šią savaitę skambina daugiau nei 112 tūkst. senjorų visoje Lietuvoje, kurie...

Pasinaudokite galimybe sutaupyti ir pamaitinti svečius gardžiu apkepu: šį savaitgalį „Rimi“ įsigysite lašišos perpus pigiau

Stabtelėdami prie žuvies skyriaus parduotuvėse, dažnai pasidairome akcijų pamėgtoms žuvims, ypač lašišai, kuri skani ne tik kepta, bet ir sūdyta. Sveikatai palankios mitybos konsultantė,...

Saugumo ekspertų patarimai tėvams: kaip pasirūpinti vaikų telefonų saugumu?

Vaikai pirmąjį savo mobilųjį telefoną gauna dar iki sulaukdami septynerių metų, rodo „ChildWise“ duomenys. Todėl jau ypač jauname amžiuje gali tapti programišių taikiniu – sulaukti melagingų laiškų ar žinučių, netyčia atsisiųsti apgaulės programėles ar...

Gegužės 25-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Automechanikų ir autoelektrikų profesinė diena)

Gegužės 25-oji – Tarptautinė Afrikos diena; Tarptautinė dingusių vaikų diena; Automechanikų ir autoelektrikų profesinė diena. Gegužės dvidešimt penktoji, šeštadienis – 145-oji metų diena (šeštoji 21-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 219 dienų. Savo vardadienius...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS