7.6 C
Akmenė

Neturintiems laiko, šis šventinis desertas išsigelbėjimas: kaip tinkamai pagaminti?

Ar jau skaitėte?

Kalėdų karštinė pasiekė aukščiausią tašką – daugybė žmonių įnirtingai suka galvą kaip šiemet nustebinti artimuosius prie šventinio stalo. Kadangi tradiciniai patiekalai kasmet išlieka tie patys, desertas gali tapti vakaro pažiba. Maisto gamybos ekspertė dalijasi patarimais, kaip tinkamai paruošti lengvai pagaminamus, bet skoniu stebinančius keksiukus, kurie gali pasitarnauti ne tik kaip desertas, bet ir dovana artimiesiems.

- Reklama -

Keksiukus ruošti itin paprasta, tačiau pasirinkus išskirtinę skonių paletę jie nenusileidžia kitiems sudėtingiems desertams. Keksiukai puikiai tinka skubantiems arba stokojantiems patirties įmantrių desertų gamyboje. Vis dėlto, siekiant kokybiško rezultato, būtina laikytis kelių pagrindinių taisyklių.

Paprastos taisyklės užtikrins rezultatą

Ruošiant keksiukus būtina naudoti specialią kepimo formą, kadangi ji padės išlaikyti norimą kepinių išvaizdą. Formą galima ištepti riebalais ir keksiukų tešlą pilti tiesiai į ją, tačiau norint „švaresnio“ rezultato – būtina viduje kloti popierines formeles.

Ruošiant keksiukus ar bet kokius kitus kepinius, itin svarbu naudoti kambario temperatūros ingredientus. Netinkamos temperatūros produktai gali prasčiau susiplakti ir kepimo eigoje pakeisti savo formą bei tešloje sudaryti gumulėlius. „Malsena“ kepimo technologė Rima Gerulaitienė pataria maišyti tešlą atskiruose dubenyse – viename sausus produktus, o kitame skystus, ir tik vėliau abu sumaišyti. Šokoladiniai priedai į keksiukų tešlą turi būti įmaišyti paskutiniai.

„Svarbi ne tik produktų temperatūra, bet ir tinkamas pasirinkimas. Kepiniams visada patariu naudoti didesnius, M dydžio, kiaušinius. Štai miltus rinkitės pagal skonį ir poreikį, dažniausiai desertams naudojami klasikiniai šviesūs kvietiniai miltai. Ieškantiems daugiau skaidulų ir naudingųjų medžiagų puikiai tiks speltų miltai“, – pataria maisto technologė.

Pasak R. Gerulaitienės, renkantis kvietinius miltus būtina atkreipti dėmesį į jų žymėjimą ir ieškoti aukščiausios rūšies žymimos 550 arba 405 numeriu. Šviesūs speltų miltai turi eilę naudingų savybių, tad puikiai tiks visiems kepiniams, kurie kepami iš įprastų kvietinių miltų. Netoleruojantiems glitimo ekspertė siūlo maistingus ir kepiniams tinkančius avižų miltus. Jeigu šios problemos neturite, pabandykite 20–30 proc. įprastų miltų pakeisti avižų miltais, jie suteiks kepiniams drėgnumo.

- Reklama -

Pagaminus keksiukų tešlą svarbu neperpildyti keksiukų formos ir palikti bent vieną centimetrą nuo formelės viršaus – taip keksiukai išlaikys dailią formą. „Malsena“ ekspertė primena, kad iškepusius keksiukus reikėtų atvėsinti bent 5 minutes prieš patiekiant ant šventinio stalo.

R. Gerulaitienė siūlo išbandyti kelis nesunkiai pagaminamus, įsimintino skonio keksiukų receptus:

Avietiniai keksiukai

Reikės:

  • 2 kiaušinių
  • 85 g cukraus
  • 50 ml augalinio aliejaus
  • 50 ml pieno arba vandens
  • pusės šaukštelio kepimo miltelių
  • 110 g aukščiausios rūšies „Malsena“ kvietinių miltų
  • žiupsnelio druskos
  • 7–8 g burokėlių miltelių
  • 6–7 g šaltyje džiovintų aviečių miltelių

Gaminame:

1. Orkaitę įkaitinkite iki 180 °C temperatūros. Silikoninę keksiukų formelę rekomenduojama ištepti aliejumi arba įkloti popierines formeles.

2. Į dubenį įmuškite kiaušinius ir suberkite cukrų. Plakite elektriniu plaktuvu iki purios masės, kol cukrus ištirps.

3. Supilkite aliejų ir vėl išplakite iki vientisos masės. Tuomet supilkite pieną arba vandenį, suberkite burokėlių ir aviečių miltelius ir maišykite iki vientisos masės.

4. Kitame dubenyje sumaišykite miltus, kepimo miltelius ir žiupsnelį druskos. Miltų mišinį suberkite į dubenį su plakiniu. Lengvai išmaišykite, kol neliks sausų miltų. Nepermaišykite, masė turi būti netirštos grietinės konsistencijos.

5. Paskirstykite paruoštą tešlą į keksiukų formeles, užpildydami maždaug 2/3 jų tūrio. Iki formelės viršaus turi likti 1,5–2 cm.

6. Kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 22–25 minutes orkaitės viduryje. Ar keksiukai jau iškepę, patikrinkite mediniu pagaliuku – įkištas ir ištrauktas iš kepinio centro, jis turi būti švarus.

7. Iškepusius keksiukus su formele išimkite iš orkaitės. Perkelkite ant grotelių ir atvėsinkite.

8. Dekoruokite cukraus pudra, glajumi, pabarstukais.

Mėtiniai keksiukai su matcha

Reikės:

  • 2 kiaušinių
  • 85 g cukraus
  • 40 ml augalinio aliejaus
  • 40 ml pieno arba vandens
  • pusės šaukštelio kepimo miltelių
  • 110 g aukščiausios rūšies „Malsena“ kvietinių miltų
  • Žiupsnelio druskos
  • šaukštelio matcha arbatos miltelių
  • saujos mėtų lapelių

Gaminame:

1. Orkaitę įkaitinti iki 180 °C temperatūros. Silikoninę keksiukų formelę rekomenduojama ištepti aliejumi arba įkloti popierines formeles. Sukapokite mėtų lapelius kuo smulkiau arba sugrūskite trintuvėje.

2. Į dubenį įmuškite kiaušinius ir suberkite cukrų. Plakite elektriniu plaktuvu iki purios masės, kol cukrus ištirps.

3. Supilkite aliejų ir vėl išplakite iki vientisos masės. Supilkite pieną arba vandenį, suberkite matcha miltelius bei smulkiai sukapotus mėtų lapelius. Išmaišykite iki vientisos masės.

4. Kitame dubenyje sumaišykite miltus, kepimo miltelius ir žiupsnelį druskos.

5. Miltų mišinį suberkite į dubenį su plakiniu. Lengvai išmaišykite, kol neliks sausų miltų. Nepermaišykite. Masė turi būti netirštos grietinės konsistencijos.

6. Paskirstykite paruoštą tešlą į keksiukų formeles, užpildydami maždaug 2/3 jų tūrio. Iki formelės viršaus turi likti ne mažiau 1,5–2 cm.

7. Keksiukus kepkite apie 22–25 minutes orkaitės viduryje.

8. Iškepusius keksiukus su formele išimkite iš orkaitės. Perkelkite ant grotelių ir atvėsinkite formelėje.

9. Dekoruokite cukraus pudra, glajumi, pabarstukais.

Skanaus!

Gustė Kašėtaitė

TOP naujienos

Dažniausiai prekyboje aptinkamos maisto klastotės – aukščiausios kokybės alyvuogių aliejus

Valstybinės kontrolės metu nustatyta, kad pastaraisiais metais rinkoje padaugėjo atvejų, kai prastesnės kokybės ar net netinkamas žmonių vartojimui alyvuogių aliejus buvo parduodamas kaip aukščiausios...

Kintamos ar terminuotai nekintančios palūkanos: kurias vertėtų rinktis imant būsto paskolą

Neapibrėžtumas dėl ateities ir kylantis EURIBOR rodiklis ragina būsto paskolą imančius gyventojus atidžiau apsvarstyti, kurią palūkanų normą rinktis – kintamą ar terminuotai nekintančią. Kuo...

Trečiadienis – tamsiuoju paros metu žuvo pėsčiasis

Spalio 28 dieną, trečiadienį, šalies keliuose eismo įvykiuose, pirminiais duomenimis, žuvo vienas žmogus (44 metų pėsčiasis tamsiuoju paros metu – vakare), 9 sužeisti (1...

Nauji metai – nauji įpročiai: 4 „technologiniai“ naujametiniai pažadai, kurių turėtumėte laikytis

Nauji metai ne tik simbolizuoja naują pradžią, bet ir suteikia puikią galimybę laikytis sveikų įpročių. Šiais laikais, kai skaitmeninės technologijos vis labiau užvaldo mūsų...

Kovo 18-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Kovo 18-oji – Raudonos nosies diena. Kovo aštuonioliktoji, pirmadienis, (pirmoji 12-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 287 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Anzelmas, Eimutė, Eimutis, Einarta, Einartas, Einartė, Einas, Einė, Einys, Einora, Einoras, Sibilė; rytoj:...

Naujojo „Iki“ administracijos biuro tvarumas pripažintas tarptautiniu lygiu – suteiktas BREEAM sertifikatas

Aukštai kartelę tvarumui iškėlęs prekybos tinklas „Iki“ pernai atidarė visiškai naują administracijos biurą Pilaitėje. Jį projektuojant buvo rūpinamasi, kad pastatas būtų ne tik patogus darbuotojams, bet ir draugiškas aplinkai. Tai ką tik pripažinta ir...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS