13.7 C
Akmenė

Kreivi dantys? Juos tiesinti galima ir visiškai nematomu būdu

Ar jau skaitėte?

Tikriausiai jau niekam nebereikia įrodinėti, kad simetriška šypsena su lygiais dantimis – būtinybė ne tik karjeros kine ar mados pasaulyje siekiantiems žmonėms. Šiuolaikiniam žmogui taisyklingas sąkandis – neatsiejama dalis bendrame sveikatos ir estetikos kontekste. Tad šį kartą su ortodonte Eugenija Bučinskiene kalbamės ne apie tai, kodėl reikia tiesinti dantis, o apie būdus, kuriais tai galima padaryti efektyviausiai.

- Reklama -

Jau septyniolika metų dantis pacientams tiesinanti gydytoja sako, kad gydymas per tuos metus gerokai pajudėjo į priekį, patobulėjo senieji metodai ir atsirado naujų.

Dantų kapos – tik labai motyvuotiems pacientams

Ortodontė Eugenija Bučinskienė.

„Naujausias mados klyksmas ortodontijoje, žinoma, yra dantų kapos. Pirmiausia, nuskenavus paciento dantų lanką, jis yra ištiesinamas skaitmeniniu būdu. Tuomet, vadovaujantis šiuo idealiu modeliu, pagaminamos kelios skirtingos kapos, kurias nešiojant iš eilės vieną po kitos, dantys pamažu tiesinasi. Kapas rekomenduoju įvairaus sudėtingumo atvejais – jos tinka ir lengvesniems, ir sudėtingesniems sprendimams. Be to, būtinas paciento bendradarbiavimas – kapas reikia nešioti bent 22 valandas per dieną. Jei pacientas nešioja trumpiau – gydymas stovi vietoje ir gydytojo pastangos nieko negali padėti. Šio būdo privalumai – estetika, nes kapos yra permatomos, o valgant ar valant dantis, jas galima išsiimti”, – sako E. Bučinskienė.

Tradicinių išorinių breketų evoliucija

Gydytoja prisimena, kad jai pradėjus dirbti, prieš beveik 20 metų, dažniausiai buvo gydoma metaliniais breketais, kuriuos galima laikyti visų breketų pradininkais. Tačiau net ir jie laikui bėgant patobulėjo.

„Šiuolaikiniai metaliniai breketai ir jų lankai gaminami iš daugybės skirtingų metalų lydinių. Tai užtikrina geras gydomąsias savybes, garantuoja, kad breketai nekeis spalvos visą gydymo laikotarpį. Dabartinės metalinių breketų sistemos – saugios, negadina danties emalio, nesukelia ėduonies. Pagrindinis trūkumas – estetika”, – vardija E. Bučinskienė.

Norintiems dailesnio rezultato, galima rinktis keraminius breketus. Šių breketų spalva mažai skiriasi nuo danties.

- Reklama -

Norintiems rečiau lankytis pas ortodontą ir išvengti dantų šalinimo, gydytoja ortodontė rekomenduoja naujosios kartos beligatūrius breketus. Dėl unikalios jų konstrukcijos sumažėja trintis, o patys dantys yra veikiami mažesne, tačiau labiau prisitaikančia jėga – todėl gydymas trunka trumpiau, pacientui rečiau reikia lankytis pas ortodontą.

Išeitis norintiems visiškai nematomo dantų tiesinimo būdo

Klientams, kuriems norisi visiškai aplinkiniams nematomo dantų tiesinimo, gydytoja E. Bučinskienė rekomenduoja vidinius breketus. Jau daugiau nei dešimt metų dirbdama su vidiniais breketais, klinikos „Dantų harmonija” gydytoja mato bent kelis šio tiesinimo būdo privalumus.

„Pacientams dažniausiai svarbiausia, kad šis gydymas yra nepastebimas aplinkiniams. Tačiau ne mažiau svarbu ir tai, kad nešiojant vidinius breketus yra mažesnė karieso rizika. Taip yra todėl, kad individualiai pritaikyti vidiniai breketai yra didesni, jų pagrindas uždengia beveik visą vidinį danties paviršių, todėl lengviau juos valyti, nesikaupia apnašos. Be to, vidiniai breketai taip pat išlaisvina žmones nuo nuolatinio nerimo, kad po valgio liks matomų maisto likučių”, – sako gydytoja.

Skirtingai nei išoriniai breketai, kurie yra standartiniai, vidiniai breketai gaminami įvertinus kiekvieno paciento dantų ir žandikaulio būklę, pagal individualų skenuotą dantų lankų vaizdą. Jie projektuojami ir gaminami pasitelkiant naujausias kompiuterines technologijas, tai leidžia tiksliai apskaičiuoti priklijavimo vietą ant danties, krūvį, kurį turi patirti dantis, ir kitus svarbius parametrus. Visa tai užtikrina maksimalų gydymo rezultatą ir komfortą pacientui.

Kodėl vis dar nedaug pacientų renkasi vidinius breketus? Visų pirma todėl, kad Lietuvoje tai yra vis dar naujovė, kuriai reikia tinkamo specialistų pasirengimo.

„Jau daugiau nei 10 metų važinėju į kursus ir konferencijas, skirtus vidinių breketų klausimams – gydymas šiais breketais reikalauja kitokių įgūdžių ir kitokių instrumentų bei tinkamos kvalifikacijos. Iš savo praktikos galiu pasakyti, kad pats pacientas sprendžia, kokius breketus – vidinius ar išorinius – rinktis, kontraindikacijų vidiniams breketams nėra”, – sako gydytoja.

Pagrindinės pasekmės, kurias gali sukelti kreivi dantys:

  • Ėduonis;
  • Dantenų uždegimas;
  • Sudėtinga priežiūra;
  • Greitas dantų dėvėjimasis, dantų netekimas;
  • Virškinimo ligos dėl nekokybiškai sukramtyto maisto;
  • Estetiniai išvaizdos trūkumai;
  • Dikcijos sutrikimai;
  • Diskomfortas šnekant, nepasitikėjimas savimi.

TOP naujienos

Kaip pasidaryti nesudėtingas kaukes, pataria palangiškė dailininkė Audronė Bukauskienė

Žemaitijoje dažniausiai persirengdavo kaukėmis, vaizduojančiomis gyvulius - arkliai, ožiai, gervės, beždžionės. Kiekviena kaukė turėjo prasmę, paskirtį. Žmonės tikėjo, kad žemėje vaikščioja įvairiais pavidalais protėvių...

Po procedūrų odontologijos klinikoje mirė moteris

Vilniuje trečiadienį VUL Santaros klinikose mirė dėl odontologinių komplikacijų iš privačios klinikos atgabenta pacientė, sklebia portalas tv3.lt. Portalo duomenimis, Vilniaus policijos atstovai patvirtino, kad vakar...

5 populiariausi mitai apie skambučių centro darbuotojų kasdienybę

Milžiniškas darbo krūvis praktiškai be jokių pertraukų, ankštas ir triukšmingas biuras, kuriame nėra jokios asmeninės erdvės, ar tik studentams skirtas darbas, neturintis perspektyvų. Tai...

Eismo įvykiai tamsiuoju paros metu, esant šlapiai kelio dangai (lyjant)

Lapkričio 5 dieną, ketvirtadienį, pirminiais duomenimis, užregistruoti 56 eismo įvykiai. 8-iuose įvykiuose sužeista 13 žmonių, tarp jų – 4 pėstieji (tamsiuoju paros metu pėsčiųjų...

Naujasis statybų reglamentavimas: NT pirkėjas bus apsaugotas ar nuskriaustas?

Nuo kitų metų naują būstą bus galima pirkti tik visiškai baigtame pastate. Nuo 2024 metų sausio Lietuvoje įsigalios nauja Statybos įstatymo redakcija, kurioje numatoma, kad sandorius dėl naujų ar rekonstruotų gyvenamosios paskirties patalpų bus...

Sėdimas darbas gali iššaukti nemalonią ligą – gydytojai pataria, kaip to išvengti

Nuolatinis sėdimas darbas, mažas fizinis aktyvumas ir netinkama mityba gali iššaukti nemalonią ir itin varginančią ligą – hemorojų. Apie šį negalavimą daugelis vengia kalbėti, gėdijasi ir ignoruoja organizmo siunčiamus signalus. Visgi gydytojai perspėja, jog...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS